Jak praca naukowców przekłada się na nasze życie? O tym dyskutowali uczestnicy 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa. Konferencja odbyła się na Politechnice Warszawskiej oraz w Międzynarodowym Centrum Słuchu w Kajetanach. Konkretne zastosowanie w medycynie osiągnięć naukowych często ma miejsce, ale nie zawsze jest to odpowiednio opracowane marketingowo- mówił współorganizator kongresu, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, prof. Henryk Skarżyński.
RDC „Wybrane z tygodnia” – 8.06.2024
Prof. Henryk Skarżyński – z okazji 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa” – był Gościem w audycji „Wybrane z tygodnia” w RDC. Prof. Henryk Skarżyński zaznacza, że choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę nauka rzeczywiście ma wpływ na codzienne życie każdego z nas. – Nie znamy wielu oryginalnych, przełomowych i ciekawych osiągnięć będących udziałem Polaków w kraju jak również tych, którzy wyjechali – podkreśla. Dodaje, że choć potrzeby finansowe nauki są ogromne to i tak wiele zespołów badawczych odnosi spektakularne sukcesy.
Polskie Radio PR1 „Wolna sobota z Jedynką” – 8.06.2024
Prof. Henryk Skarżyński – z okazji 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa” – był Gościem w audycji „Wolna sobota z Jedynką”. – Głównym celem Kongresu jest intensywna promocja osiągnięć naukowych, które mają zasadniczy lub znaczący wpływ na poziom życia i rozwój współczesnego społeczeństwa. Tego typu działania powinny być stałym elementem pracy zawodowej każdego naukowca, zespołu ekspertów i jednostek naukowych – podkreśla prof. Henryk Skarżyński, przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. (…)
9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii – ZDROWIE-POLAKOW.PL
Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca, o godz. 17:30. Będzie można śledzić ją na żywo online.
W Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach spotkają się znakomici eksperci: prof. Henryk Skarżyński, prof. Piotr H. Skarżyński, dr hab. inż. Artur Lorens, prof. IFPS, Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska, CMKP, prof. Stavros Hatzopoulos, Włochy, prof. Nuri Ozgirgin, Turcja, prof. Antonio della Volpe, Włochy, prof. David McPherson, USA, prof. Herman Jenkins, USA, prof. Christoph von Ilberg, Niemcy, prof. Timolcon Terzis, Grecja. Będą rozmawiać o krokach milowych, jakie dokonały się w leczeniu zaburzeń słuchu. (…)
Jak nauka wpływa na nasze życie? – FORUMAKADEMICKIE.PL
Tak nauka w Polsce wpływa na życie każdego Polaka – to hasło drugiej edycji Kongresu „Nauka dla społeczeństwa”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9–10 czerwca na terenie Politechniki Warszawskiej oraz Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.
Kongres „Nauka dla społeczeństwa” to wyjątkowa okazja do spotkania z czołowymi polskimi naukowcami i ekspertami, którzy na co dzień pracują nad rozwojem nauki i technologii w służbie społeczeństwu. W dzisiejszym świecie, gdzie nauka i technologia ewoluują w niezwykle szybkim tempie, istotne jest, aby społeczeństwo miało dostęp do wiedzy na temat tych zmian oraz rozumiało ich wpływ na codzienne życie. Kongres to niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy zobaczyć, jak nauka w Polsce wpływa na życie każdego Polaka. (…)